Na čem vůbec záleží?

​​​​​​​Cikán, nebo Rom ?

Napsal mně mail pan Julius Z. z Teplic, že reaguje na můj článek s názvem Historie Cikánů ve Veselí nad Moravou 1. Z jeho prvního mailu cituji :

„Doporučuji autorovi panu Reichsfeldovi literaturu pro učitele, kde si může přečíst rozbor původu slova Cikán a Rom. Zvláště větu: "Do roku 1971 se tedy Romové nazývali Romy jen mezi sebou."
„Věřím, že i on pochopí, že se nejedná o žádnou politickou korektnost, jak se někteří mylně domnívají. Ono je dobré se člověka zeptat, kdo je a jak se jmenuje, než mu přisuzovat svoje oslovení. Možná autorovi nepřijde divné, že Romy oslovují v každé zemi jinak, což je min.zarážející“.

Když jsem se panu Z. v odpovědi pokusil objasnit moje vidění tohoto pseudoproblému, který vydupali ze země lidé, kteří musí za každou cenu všechno vylepšovat, pomáhat i proti vůli těch, kteří si o pomoc nežádají, prostě být těmi, pro které se vžil pejorativní pojem „dobroseři“, dočkal jsem se této odpovědi :

„Vaše věty o cikánském problému připomínají slovník nacistů, ale to je už mimo téma. Jak píšu, nechtěl jsem polemizovat, jen informovat, ale když to odmítáte a nejste schopný si přečíst několik stran relevantních informací, sám se zařazuje mezi lidi, o kterých píšete.“

Následovala moje odpověď, z níž uvádím výňatek :

"A Vy pane Zajac, jste zase zřejmě nepochopil mě. 

Typické pro některé lidi je dnes bohužel to, že pokud s nimi nesouhlasíte, jste hned rasista, xenofob, ultrapravičák, fašista, či nacista."

doplněný citátem z Wikipedie :​​​​​​​

V roce 1971 proběhl historicky první Mezinárodní romský sjezd (World Romani Congress), kde se Romové ze 14 zemí (včetně ČSSR) dohodli na používání slova Romové.[9] Od té doby se datuje romský požadavek, aby byl tento název majoritou respektován.[10]

I toto řešení je však zčásti nejednotné. Kritizována je hlavně skutečnost, že pojem Romové, pokud je užíván souhrnně, nerespektuje existenci jiných skupin cikánského národa. V Německu svaz Sinti Allianz Deutschland (jeden ze dvou německých cikánských svazů) podporuje názor, že název Romové je ve skutečnosti diskriminační, zatímco označení Cikán považuje za neutrální a za správné, protože zahrnuje všechny cikánské národnostní skupiny.[11] Na webových stránkách Aliance se mj. píše: „Zasazujeme se o to, aby ústřední památník evropským Cikánům, kteří byli pronásledováni nacionálně socialistickým režimem, byl zbudován pro všechny Cikány a ne jen pro Romy a Sinty.“

Poté se pan Julius odmlčel.

Vytkl jsem mu předtím ještě, že článek, který se jmenuje „Informace pro učitele, Původ názvů Rom – Cikán“, na který se pan Z. odvolává není autorizován, ani datován a až nyní jsem na okraji listů našel velice drobným písmem svisle tištěný údaj : Projekt Varianty, Člověk v tísni, společnost při ČT, o.p.s., 2002.                                      Aha, tak ono to objevné a novátorské dílo vzniklo v rámci projektu organizace, kterou už leckde vypoklonkovali, protože strká pazoury kam nemá, vměšuje se a podvrací legálně zvolené vlády ve jménu svého výkladu demokracie, spíše však liberální demokracie. O takovém záměru, který byl zřejmě zcela účelový a také asi slušně dotován si myslím své. Tomuto bohužel dnešní doba i státní rozpočet za všech vlád dopřává miliardy korun.

Mám čtyři dcery ze dvou manželství a náš dům i zahrada byly v době jejich dětství vždy otevřeny ke hrám děvčatům, kamarádkám dcer a to bez posuzování, kdo je kdo. Pro naše holky to prostě byly kamarádky, které si vybraly a pro nás rodiče slušně se chovající dívky, jež nové genderové učení, které vnímám z podobných publikací nazývá odporně „Romky“. Kdo má potřebu dělit lidi a nazývat je jinak, než tomu bylo po staletí? Pro každého normálního člověka jsou pouze lidi slušní a ti, kteří se tak nechovají. A takoví nutně a po právu vadí těm, kteří  se snaží vést slušný život, pracují a nemají jen nataženou ruku. Bez ohledu na rasu. Vyrůstali jsme tady u Lapače všichni pohromadě s početnou cikánskou populací a neslyšel jsem nikdy, že by někdo rozlišoval rasu, natož ji urazil. A že děti dokážou být zlé. I proto na ta léta dětství a dospívání mám neposkvrněné vzpomínky. Skvělí Lapačáci a jejich Orlovna ...

Je to odporná doba, ve které žijeme. Zastánci a zuřiví propagátoři nového, jediného správného sociálního učení, zejména toho, o pomoci uměle vyseparovaným skupinám všeho druhu a jejich propagaci, udělá z lidí, kteří nesdílí jejich názor zatracence, ať již jsou nazýváni rasisty, xenofoby, fašisty, či nacisty. V majoritě, ať už je jí kdokoliv, pak tito „převychovávači a vštěpovači svých pravd“ nutně spustí obranný mechanizmus, který se odmítá podrobit obrácenému rasismu, který je vlastním cílem tohoto učení a počínající infekcí budoucího rozvratu fungující společnosti. To, co se stalo a děje v USA a přelévá se i do Evropy je toho důkazem v celé své otřesnosti a zvrácenosti.

Vzpomínám na nedávný rozhovor s populárním hercem Zdeňkem Godlou (velká role v seriálu Most), který měl také tu „drzost“, že se celý svůj život považoval za Cikána. Teď byl poučen, že je Rom a on to tedy bude muset chtě nechtě akceptovat a podrobit se, což již potvrdil, protože ti lidé, ti gadžové, kteří jej poučili, to přece ví lépe. A kdyby se náhodou vzpouzel a neporozuměl tomu, co se po něm chce, už by si také nemusel zahrát. Za komančů ti doporučili vstup do strany, jinak bude utrum. Teď na to jdou noví soudruzi stejnou metodou. Pouze nahradili rudou knížku a marxisticko-leninské učení učením novým, zvaným gender.

Těším se z vítězství prezidenta Andrzeje Dudy

byť bylo jen o fous. Ale vítěz bere na dalších pět let vše! Už zase slyšíme z hlásných trub našich médií, jak je Polsko rozdělené. Celý západ je totiž rozdělený, jak už to před zhroucením systému bývá. Těším se z toho vítězství i přesto, že nechápu některé Dudovy vyhrocené protiruské postoje a naopak, bezvýhradné a nekritické vzývání všeho amerického. To vše je však pro nás momentálně podružné, protože Duda je zastáncem takových hodnot, které jsou životně důležité pro ty, kteří si nepřejí vítězství bezuzdného bruselského liberalismu. Polsko je velkým národem, který je pod současným konzervativním vedením a ve spojení s dalšími zeměmi V4 zárukou toho, že si na nás bruselští jen tak nedošlápnou.

Trapnost a nedůstojnost nevadí

když mohou pomoci zahojit další a další prohry, zdůvodnění dalšího neúspěchu a poléčení z toho plynoucích mindráků.

Je zcela jedno na jaké úrovni. Zda na obecní, jak jsme nedávno zažili v přímém přenosu z naší radnice, národní, či dokonce mezinárodní. Demokracie dospěla do stavu, kdy se tak velice obává jiného názoru, že proti němu vytváří obranné mechanizmy, sankce a restrikce, které by jí záviděly i ty takzvané totalitní režimy. Ty byly alespoň natolik průhledné, že každému bylo dopředu zcela  jasné, kam až může zajít a čeho se může nadát.

Když začátkem loňského prosince nejvyšší žalobce Zeman obnovil trestní stíhání premiéra Babiše v kauze Čapí hnízdo, byl opozicí a všemi hlavními médii veleben za svoji profesionalitu, nestrannost a nebojácnost, byl to muž na svém místě. Splnil očekávání a dal najevo, že Babišovi to jen tak neprojde.

Když ale nyní, začátkem července nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman sdělil, že nepodá správní žalobu proti rozhodnutí středočeského krajského úřadu ohledně údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše, pro kterou neshledal závažný veřejný zájem, snesla se na jeho hlavu kanonáda výčitek, falešných podezření a urážek.

Ubohost a zaujatost politické opozice v plné parádě.

S takovou ideovou bídou opozice příští vládu sestavovat nebude! Kvůli štvaní, vlastní bezradnosti, chybějícímu programu a oprávněné neoblíbenosti.  K odcházejícím politikům Karlovi a Mirkovi se klidně může přidat ještě Mirka, stejně to nic nepomůže. Opozice za ty roky proher ještě ani nepochopila, proč lidi volí Babiše!​​​​​​​

Stručná a výstižná charakteristika řešení problémů dnešního světa

Aniž bych chtěl jakkoliv komentovat článek německého media Die Welt o humanitárních problémech Sýrie, tamních lidech v nouzi a zmařené pomoci v Radě bezpečnosti OSN, neodpustím si neuvést jeden komentář z diskuze k článku, který stručně, ale naprosto přesně vystihuje bezmoc, šílenost a zvrácenost dnešního Západu.

V originále zní : „Russland und China schaffen geopolitisch Tatsachen und Deutschland streitet über Umbenennung der Mohrenstrasse. Damit ist alles gesagt.“

V překladu pak : „Rusko a Čína utvářejí geopolitickou realitu  a Německo se hádá o přejmenování Mohrenstrasse  ( Mouřenínovy ulice). Tím je řečeno vše.“


Ve Veselí nad Moravou, 17.července 2020

Autor článku : Vilém Reichsfeld