Primáře Mázla už pustili z kriminálu

Pravidelně si dělám výčitky, že jsem asi hnusný rasista. Není mně totiž jedno, kdo je můj soused, s kým chodí, nebo žijí moje dcery a vždycky, když se potkám s někým, kdo je jiné barvy pleti, je oblečený jako buzík, vidím ženskou, co vypadá jako bubák, chlapa, co čte knížku odzadu, mumlá si a přitom žmoulá růženec, nebo třeba má pejzy, či jinak vyčuhuje z českého koloritu, tak to okamžitě vnímám. Prostě jiní lidi, podvědomá reakce dobrého rasisty. Podobně rozlišuji i zvířata, některá se mně líbí, některá méně.

Tak jsem se rozhodl, že zjistím, co se skrývá pod pojmem "rasista" a zadal jsem jej do vyhledávače Seznam.cz, který od doby, kdy tam pracuje Sabina Slonková, Jiří Kubík a Jindřich Šídlo ví úplně všechno nejlíp.

Tak se podívejte, co vyplivl, ani se mně tomu nechtělo věřit, zatím se na to prý nikdo neptal, jsem první :

Napodruhé jsem pod heslem rasista našel pouze mluvnické souvislosti. Ale nebojte se, když zadáte jiné formy toho slova, tak se toho dočtete dost.

Pro mě je skutečným rasistou kretén, kterého napadne vyretušovat křesťanský kříž na řeckém kostelíku v prospektu proto, aby to neurazilo muslimského imigranta, když v něm náhodou listuje. Taky jeho kolega, rovněž z reklamní branže, který musí nacpat v rámci kampaně na módní hadry pro zdejší mládež mimo bělochy také lidi tmavé pleti, ačkoliv je ta reklama určena pro český, nebo třeba evropský trh, a dříve se něco takového nedělalo, protože to nedává smysl. Mně neuráží žádná jiná barva kůže, ale „génius“, který mně to podstrkuje jako hloupému dítěti a neuvědomuje si, že právě tahle podělaná politická korektnost prudí lidi nejvíc Tohle jsou ti praví rasisti. Ti totiž nenávidí rasu (v tomto případě vlastní) a upřednostňují jiné. Samá podstata rasismu.

„Prosím, můžete mi říct, jestli jsou v královské rodině rasisté?“, ptá se reportér prince Williama. Ten mu bezelstně odpovídá „Rozhodně nejsme rasistická rodina“. Prý se v té rodině probíralo, jakou barvu pleti bude (nebo může) mít dítě, které čeká Meghan s Harrym. Tak už i toto je rasismus?

Já se picnu! Americká herečka druhé třídy se přivdá do té nejexponovanější královské rodiny na celém širém světě a očekává, že se jí všichni přizpůsobí. Přitom je to jen vypočítavá koza, která prodá bulváru i svůj pseudošlechtický prd. Slzy mně vstoupily do očí, když jsem si přečetl následující odstavec článku, který dojemně a empaticky popisuje trauma a trápení té citlivé ženy :

„Meghan oblékla lehké matné šaty z černého hedvábí značky Giorgio Armani v ceně 100 tisíc. Luxusní model měl na jedné straně ozdobu s motivem lotosového květu. Ten je znakem odhodlání a vůle žít, ale také čistoty a znovuzrození. Květ tak odrážel distanci od královské rodiny a touhu po novém vlastním životě. Meghan věděla, že bude často v detailním záběru, který na lotos vždy upozorní. V komentářích fanoušků se ovšem objevily i neuctivé poznámky o tom, že šaty vypadaly, jako by ji pokálel racek.“

Myslel jsem, že už mám z toho ubližování ubohé Meghan den naprosto zkažený, že už to může napravit snad jen teplá večeře, když  tu, konečně optimistická zpráva :

„Evropský parlament ve čtvrtek schválil rezoluci, která prohlašuje Evropskou unii za zónu svobody pro lidi s menšinovou sexuální orientací a identitou. Europoslanci tím kriticky zareagovali zejména na postup řady konzervativních polských obcí, které se naopak označují za zóny bez LGBT osob. Má jít jen o první krok.“

V tu chvíli,  jako by se mně do žil vlila čerstvá krev. Pomyslel jsem si šťastně : koronavirus konečně zažehnán, Evropský parlament, který se o to tolik zasloužil, si konečně volně vydechl a řeší také jiná závažná témata.

Seriál "Ordinace v Růžové zahradě" se chýlí ke konci, primáře Mázla konečně pustili z lochu.                                Může člověk očekávat lepší završení dne plného dobrých zpráv?


Veselí nad Moravou, 12.března 2021

Postřehl : Vilém Reichsfeld