Šedesátá a sedmdesátá léta …Díl 6.

Za totáče se sice "úpělo", ale stále se něco dělo, vznikla skvělá hudba a bavilo to! ​​​​​​​

​​​​​​​

Nahoře : tři záběry z 5.ročníku přehlídky beatových skupin, která se konala 20.června 1981 ve veselském parku (Park Osvoboditelů se tehdy jmenoval). Na prvním snímku zleva je veselská formace RBB, kterou tvořili P.Maršálek, P.Králík+, M.Jančařík, na druhém pak vystoupení folkového zpěváka a na třetím je zachycen Pavel Richtr ze skupiny Švehlík 

Nahoře : že bylo ve Veselí početné a taky vzdělané hudební publikum, ukazují tři snímky. První zleva je publikum při koncert skupiny Katapult, druhý zleva na koncert skupiny ETC a třetí při již zmíněném 5.ročníku přehlídky beatových skupin, která se konala 20.června 1981. Snímky mají nádhernou atmosféru, také díky tomu, že koncertům přálo počasí. A zdejší park byl vždycky kouzelný ...

Graficky nápadité plakáty i vstupenky svědčí o svědomitém přístupu hudebních nadšenců při organizaci koncertů. První plakát zleva je pozvánkou na 3.ročník přehlídky beatových a rockových skupin, který se konal 16.června 1979 v parku. Hrála na něm místní skupiny, jeho hostem byla pražská skupina Energit.

Nahoře : první obrázek zleva - graficky velmi vydařené vstupenky na Léto s muzikou, které se mělo konat 19. července 1980 jsou smutným artefaktem velkého úsilí a snahy pořadatelů, které vyšlo vniveč. Více o tomto neuskutečněném koncertu v pokračování - díl 7. Dvě další fotografie byly pořízeny na koncertu ETC s Vladimírem Mišíkem.

Nahoře první zleva - přehlídka amatérských (místních) skupin - na pódiu skupina Delta. Uprostřed - Vladimír „Guma“ Kulhánek legendární český baskytarista. Byl členem mnoha významných českých hudebních skupin např. FlamengoBohemiaBlues BandEtc...Stromboli, nebo Krausberry. Zcela vpravo - další legenda českého beatu a popu, zpěvák a skladatel Petr Novák, který zemřel ve věku 52 let.