Čeho je moc, toho je příliš

Původně jsem si chtěl nechat téma tohoto příspěvku až na pondělní zastupitelstvo, ale protože mám připraveno dost jiných témat, vyřídím to předem.

Chtě nechtě jsem musel ocenit nápad, umístit baner TOPky přímo proti našim oknům, na dům přes ulici. Nastávající starosta Kolář a jeho souputnice z volebního klání, paní doktorka Bezděková z něj shlížejí tak, že v určitém úseku se zdá, že vás sledují. Fakt povedené, bod pro toho, kdo to vymyslel, docela mě to dostalo a účel určitě splnilo. Ostatně já jsem si na tomto webu taky servítky nebral a pan starosta proto má (jak jej znám) důvod se proto i zlobit.

V den, kdy se pan Kolář stane starostou uplyne právě měsíc od voleb, které jej do této funkce nominovaly. Veškerá volební propagace již byla dávno zlikvidována, pouze zmíněný baner je stále na svém místě a z původně bezvadného nápadu se stala trapnost. Stejná, jako když vám někdo již po několikáté chce vyprávět vtip, který jste od něj již slyšeli, vy jej zarazíte v počátku a jste z toho rozpačitý.

Od některých, přímočařeji se vyjadřujících občanů, kterým logicky zůstala utajena zamýšlená pointa a považují baner za zapomenutý jsou slyšet nelichotivé komentáře, které asociují vzpomínku na proslulý výrok pana prezidenta, týkající se mezitím několikrát vyznamenané ruské feministické a punkrockové skupiny Pussy Riot.

Tohle ale mohli tvůrci volební kampaně TOP 09 předpokládat a je pouze na nich, jak s tím dál naloží.Jak se říká, když je něčeho moc, je toho příliš.

 

Ve Veselí nad Moravou, 2.listopadu 2018

 

Autor článku : Vilém Reichsfeld