Česko bude všem už jen pro smích

Virus ovládl společnost a zatemnil mozky politiků, novinářů a politologů. Kvůli jejich hlouposti bude odstřelen schopný a rázný Prymula, který v podstatě nic neprovedl.

Kecy o kázání vody a pítí vína z úst jakéhokoliv politika je pouhé pokrytectví a řekl bych, že i drzost. Chovají se tak totiž všichni. Vzpomeňte jen na jejich nedotknutelné prebendy! Náhlý záchvat korektnosti a dodržování hygienických předpisů ad absurdum rozvrací vládu a společnost. Důkazy dodal bulvár, někdo za to asi dostal dobře zaplaceno. Babiš si to měl chvilku  rozmýšlet, nepodělat se z toho, Prymuly se zastat a opozici poslat do háje. K dobru mu to stejně nikdo nepřičte. Vláda je v rozkladu, politický chaos ovládá její počínání. Prymula teď bude degradován a Faltýnek bude stát na hanbě.

Na svůj okamžk čekají dva adepti na premiéra. Fiala deklaroval svoji vůli sestavovat vládu již dávno a nemůže dospat toho dne. Neudržel se ani Bartoš, kterému by to Fiala rád vyfoukl, přehlíží jej a leze mu tím na řádně na nervy. Vzápětí ale svoje ambice na tento post v médiích dementoval. Pětiprocentní vícepremiéři Rakušan, Jurečka a Pekarová-Adamová vyčkávají dalšího vývoje. Kdyby se jim snad podařilo hloupým hlasováním o důvěře vládu shodit, měli by všichni obrovský problém. Už vidím Zemana, jak by si s nimi s chutí pohrával a dal jim to vyžrat. Plná sněmovna korektních, mravných a čistých moralizátorů, kteří prahnou po moci, kdyby měla půlka národa zemřít. A to se do toho všeho hodlá zapojit ještě Mikuláš Minář. Politické panoptikum v plné parádě.           

Zeman by měl Prymulu podržet a jeho odvolání nepřijmout, když mu chce dát metál!

A samozřejmě, stranou nezůstávají političtí komentátoři. „Česko bude všem už jen pro smích“, říká politolog Mrklas.

30.června se konala na Karlově mostě slavnost za účelem oslavy  "návratu demokracie"  do Prahy. Byla tehdy odborníky kritizována, přesto prosazena. Její tehdejší pokrytečtí protagonisté by to dnes nejraději vymazali za své paměti. 

Myslím, že veřejnost, která se o společenské a politické dění aspoň trochu zajímá, to vidí trochu jinak. Ano, jsou to někdy amatérští kutilové, jsou v té strašlivé situaci poprvé a plácají se v ní. A opozice, která v létě na Karlově mostě hodovala u nejdelšího stolu na světě na počest vítězství demokracie nad kovidem jim dnes zatápí a pokrytecky je v tom máchá.

A komu se jako podle vás daří, pane politologu, kde je to v pohodě, kde  to tedy určitě není ostatním  pro smích? Ve Francii, kde učitelům islamističtí fanatici na ulici odřezávají hlavy?  V USA, kde po volbách hrozí občanská válka?  V Německu, kde začíná vládnout právo šaria? Ve Švédsku, kde na kovid zemřelo pětkrát tolik lidu jako u nás a kde už je pozdní zjištění dohání k zastavení příchodu migrantů do země? Tam všude i jinde to tedy určitě není pro smích. Horší, podstatně horší a k zoufání by bylo, kdyby Česko bylo už jen pro pláč pane politologu! Tak jako třeba uvedené země.

Pohádky o říjnových volebních preferencích, které pro Moravcův pořad v ČT provádí firma Kantar rozporuje, řekl bych docela zásadně průzkum firmy SANEP. Na základě jeho výsledků vypadá totiž situace diametrálně odlišně.    Pak se v tom vyznejte. 


Ve Veselí nad Moravou, 24.října 2020

Autor článku : Vilém Reichsfeld