Česko Slovensko má covid  

Markéta má děsivé sny ...

Markéta se ukládala ke spánku pozdě v noci, denní program byl od samého rána vyčerpávající. V rozjeté předvolební kampani je třeba využít každé příležitosti k ničení politického nepřítele. I když v tomto případě označení „politický“ tak úplně neplatí. „Bába“ je nepřítel skutečný. Hnus, který je třeba vyříznout a odstranit. Kamarádí s Orbánem, navíc je neskutečně bohatý, což levičáci nesnáší a k tomu má manželku, která je hezčí než je Markéta. Vůdkyně levicové partaje jej proto nenávidí. Světlým bodem náročného dne bylo setkání se senátorem Pavlem Fišerem, padli si dokonale „do noty“. Rusákovi je třeba čelit rozhodně a nesmlouvavě.

Markétin manžel už dávno spí, letmá pusa na tvář a Markéta zabírá, není divu, velmi rychle. Poslední dobou nemívá Markéta bezesné noci a také tato není výjimkou.

„Bíle povlečená, z odřených trubek sestavená postel s obyčejným slamníkem ve strohé nemocniční místnosti a na ní ženské tělo. Hrudník se nepravidelně zvedá, dech je přerušovaný, nemoc se neúprosně rozvíjí. Po chodbě se blíží kroky, dveře pokoje se otevírají a vchází sestra s nepříjemnou tváří v bílém stejnokroji a s lékařskou miskou v ruce. Vedle ní přichází starší muž menší atletické postavy, už jej někde viděla, dokonce byl svlečen do půl pasu, jeho tvář je jí velmi povědomá.

Lékař bere z podnosu injekční stříkačku a z malé lahvičky s nápisem SPUTNIK-V do ní natahuje bezbarvou tekutinu. Odstřikuje vzduchové bublinky a naklání se nad Markétu. Nezapnutý bílý plášť se při náklonu otevírá a pod ním se na khaki saku skví řady vyznamenání a řádů, uprostřed všech pak jeden velký metál s nápisem KGB a rudou hvězdou nad ním. Lékař se blíží s plnou injekční stříkačkou k Markétině ruce a jeho obličej je zkroucen zlomyslným šklebem ...“

Zbrocená potem se Markéta probouzí vedle již sedícího manžela, který drží v ruce sklenici vody a teploměr. První slova, která Markéta slyší : „ že už ti ten Mirek zase volal a chtěl abys to vedení složila? Copak ti nedá pokoj ani poté, co to sám položil? Kdo má vedle tebe spát? Máš to vůbec zapotřebí? Tolik blbých nocí, co se tady člověk nevyspí!“  

​​​​​​​

​​​​​​​    ... a v poslední době i obavy z budoucnosti

Povídá se totiž, že v Praze je hodně ODSáků naštvaných do té míry, že udělají všechno možné pro to, aby se Markéta Adamová Pekarová vůbec do sněmovny nedostala.

Česko Slovensko má covid

Nedávno jsem slyšel kritiku toho slátaného názvu, který bez spojky a mezi názvy států nedává smysl mluvnický ani faktický, ale který jsem si přesto vypůjčil, protože jeho parafráze mně vyhovuje jako název článku.

Nevím, jestli v tom našem „Západním“ světě opravdu někdo něco řídí, jak to tvrdí různé konspirativní zprávy, které hovoří o něčem, co se prý jmenuje „Great Reset“, vím ale jistě, že to, co se děje téměř všude je „Great Desaster“.

Takový s prominutím bordel a chaos ve státech, v jejich vzájemných vztazích, slavnou EU nevyjímaje, ten tady přece nikdy nebyl. A nechce se mně věřit, že by to někdo vymyslel a řídil. 

Ale zpět k tomu názvu, a hlavně těm dvěma zemím, naší a její slovenské sestře.

Dnes je moderní slovo hybridní. Znamená v podstatě kombinaci, či alternativní řešení, záleží na tom, v jakém smyslu se použije. Často se dnes z úst politiků používá spojení hybridní hrozba. Zatím ovšem nikdo z nich, ani pobočka CIA v naší zemi, slavná BISka, která s tím přišla jako první neřekl, co to konkrétně znamená. Tak třeba hybridní hrozbou je prý účast Ruska a Číny v soutěži o dostavbu jaderné elektrárny Dukovany. V čem spočívá nevím a nikdo to ani neupřesňuje. Jako vždy, když chybí zdůvodnění a argumenty, se musíme spokojit s demagogickým tvrzením velkých hlav. Doposud nám i Slovákům dodali Sověti, či následně Rusové jaderné reaktory do všech atomových elektráren, desítky let je zásobují palivem a vše funguje jak na drátku. Tak co nám tedy najednou hrozí? 

Vakcínu SPUTNIK V postupně přejímá celá řada vyspělých států. Jednoduše asi proto, že je důvěryhodná, na rozdíl od vakcíny Astra-Zeneca, jejíž používání po komplikacích desítek očkovaných zastavují. Mimo mnoha zemí, které už Sputnikem V očkují, se o ni nejnověji uchází Rakousko, Itálie a Německo ji chtějí dokonce vyrábět.

Proti Rusku zavedla EU kvůli obsazení Krymu formálně sankce, ale za zády s ním všichni, až na nás obchodují. Naše firmy, zejména potravinářské tím trpí, pokud už některé nezkrachovaly. A s tou vakcínou to dopadne stejně. Všichni už jí budou své občany chránit, ale my nepovolíme, kdyby to stálo kolik lidských životů.

A bratři Slováci? Tam se kvůli dodávce vakcíny SPUTNIK V rozpadá vláda a nikdo neví, co bude dál. Po vraždě Kuciaka a jeho snoubenky padla vláda, volby vyhrála pro jisté kruhy nadějná prezidentka Čaputová (zvolilo ji 25% voličů!), přišla nová vláda dle libosti hnutí Progresívní Slovensko a jemu fandících médií. Prý se začne znovu a tentokrát jinak, a Čaputová to jistí. Co se stalo poté, vidíme v přímém přenosu. Ve vězení byl brutálně ubit bývalý policejní prezident, který se dobrovolně přihlásil policii, jsou zatýkáni další vysocí činovníci, soudci a za přijatý úplatek dokonce šéf tajné služby, padá vláda a Slovensko je ve větším rozvratu, než kdy dříve. Naděje jsou v tahu a nikdo neví, co bude dál. Nové volby by smetly stávající koalici na smetiště dějin.

Česko čekají za pár měsíců parlamentní volby a Moravec nechal udělat aktuální průzkum volebních preferencí. Volební koalice SPOLU je podle ní sice až třetí v pořadí, ale už začínají půtky o to, kdo tam povede která ministerstva, zuby si na ně brousí i naše Markéta. Koryta lákají, odpočítávání začalo, pamatujete ještě, jak to dopadlo minule?

Česko Slovensko má COVID, Česko a Slovensko mají velké problémy! Ale můžete se utěšovat třeba tím, že podobné jsou prakticky všude. Pokud vám to stačí!


Veselí nad Moravou, 19.března 2021

Autor článku : Vilém Reichsfeld, grafická úprava Jaroslav Škrabánek