Drahý Wesselsi

Příspěvek pana Vlastimila Pazderky - zasláno mailem 18.března.2019

Dobrý den,rozhodl jsem se napsat veřejný dopis jistému Wesselsovi, když tedy paní Hamašová Prvá vyjádřila přání, aby nebylo kladeno rovnítko mezi společností Wessels a manželi Hamašovými. http://www.wessels.cz/Aktuality/2019/Odpoved_na_list_starostu_z_21_01_2019.pdf

Drahý Wesselsi,

reaguji na Tvůj dopis ze dne 19.2.2019 určený našemu panu starostovi. Kolář Ti dal férovou nabídku, aby sis s ním společně sedl a dal kafe, když by to moc dobře šlo, tak třeba i malého panáčka. Nikdo po Tobě přece nechce, abyste si hned padli kolem ramen a stali se z Vás kámoši. Nechce se po Tobě ani žádné podepisování nebo slibování. Jenom jedno nezávazné kafíčko. Proč se k tomu nepostavíš jako chlap? Konečně má někdo zájem s Tebou hovořit, o to si přece celou dobu stál a neustále se vymlouval, že Tě nikdo neposlouchá. Teď, když o Tebe konečně někdo projevil zájem, pořád s prsty v uších a zavřenýma očima omíláš tu stejnou písničku. Čekáš snad na Pánaboha, který se Tě zeptá, proč se chováš jako vůl? Ty mu dopodrobna vylíčíš, že máš právo a víc než pádné argumenty pro to chovat se jako vůl. A víš, co Ti na to odpoví? Že si vůl.

Neustále vykopáváš zetlelou mrtvolu čím dál tím víc páchnoucí. Někdy vyvoláváš smích, jestli to jako doopravdy myslíš vážně, někdy smutek, jakože to asi fakt myslíš vážně, jindy hněv, protože nám neustále tu mrtvolu cpeš pod nos a kdo to má pořád čuchat. A někdy strach o Tvé zdraví. Co ale z Tebe nevyzařuje, je vážnost a úcta. To, co by sis přál. Jak Tě někdo může brát vážně, když se chováš jako rozmazlené děcko, kterému mamka odmítne koupit kokino? To je špatný příměr, dítě na to totiž za chvíli zapomene a bez jakýchkoli výčitek jede dál, Ty to pořád taháš s sebou. Si ještě vůbec živý, když na jakoukoli otázku znovu exhumuješ dávné křivdy a pokaždé líčíš stále stejnými slovy, jak Ti strašně moc bylo ublíženo a zdůrazňuješ, kolik si na tom tratil, do halíře přesně? Vždyť jedna ze základních vlastností živého organismu je schopnost reagovat na změny.

Vážně se obávám o Tvé zdraví, Wesselsi. Zkus si opláchnout obličej ledovou vodou, podívat se do zrcadla a zeptat se sám sebe, jestli si to takto skutečně chtěl. Jestli si to pořád ještě Ty.


Ve Veselí nad Moravou, 17.3.2019

Autor článku : Vlastimil Pazderka