k dnešnímu celosvětovému boji za Klima

Metody vedoucí k úplnému odzbrojení se řeší již po generace. Zdá se, že mladá švédská aktivistka na to nyní „kápla“. Veškeré moderní zbrojní vybavení je totiž založeno na spalování pohonné, výbušné, či výmětové látky a to je v příkrém rozporu s převratnými tezemi geniální Grety Thunbergové o uhlíkové stopě. Myšlenka budoucí nositelky Nobelovy ceny nachází celosvětovou podporu a ani všemocní generálové ve štábech armád si nedovolí protiřečit.

Také tyhle vyspělé zbraňové systémy NATO díky Gretě a jejímu hnutí nyní dosloužily vážení. Je tady nová doba – uhlíková stopa je u nich příliš velká (obzvláště u dvoutaktů, které se soudruhům z bývalé NDR tak podařily a dlouhá léta spolehlivě sloužily). Doposud jsme měli za to, že tady rozhoduje NATO a všemocný americký zbrojní průmyslový komplex. Vskutku převratná doba, vše je jinak, vše se překotně mění. Víte, jak obrovskou uhlíkovou stopu zanechávají mezikontinentální jaderné střely? Váží desítky tun a nesou jaderné hlavice vážící sotva pár set kilogramů. Obrovská neefektivita, plýtvání a uhlíková stopa při spalování tun paliva. To vše pouze kvůli zničení jednoho velkoměsta s pár miliony obyvatel. Na sanaci přebytku CO2 a dalších emisí vzniklých po vypálení jediné takové střely za oceán je třeba, aby poté všechna auta v Praze s lichým číslem na konci SPZ týden nevyjížděla a se sudým pak celých 10 dní. Na vyžádání vedení celosvětového ekologického hnutí Fridays for Future to propočetl expert na řešení ekologických problémů pan Martin Bursík, známý již jako autor propočtů vedoucích k úspěšnému rozšíření fotovoltaiky (vlastní čísla byla správná, došlo ale bohužel k záměně znamének + a -), výpočet následně ověřila Kateřina Jaques Biomassa von Bursik. Údaje se týkají střel amerických, střely ruské jsou samozřejmě nehospodárné, s velkou spotřebou paliva a vypočtené údaje u nich jsou o zhruba 15-20 procentních bodů vyšší, než u střel amerických.

Končí tak zřejmě doba produkování skleníkových plynů z válečných strojů a s ní rovněž silniční přesuny amerických dragounů z Německa na vzdálená cvičiště do baltských států, spojené vždy s chaosem na dálnici D1, a vystrčenými holými zadky těch, co s tím nesouhlasí. Končí rovněž zbytečné hlídkové i cvičné lety Gripenů se spotřebou paliva až 74,5 g.kW-1.h-1.

Nerozumíte tomu všemu zcela? Nepotřebujete! Naštěstí je tady hnutí Fridays for Future, klikni,  přidej se, budeš poučen!

Soudruzi vývojáři v České republice i na Ukrajině však nespí. Usilovným vývojem vznikají zbraně budoucnosti, se kterými nemá slečna Greta ze Švédska ani pan Dalajláma z Tibetu a vůbec celé lidstvo, krom zvrhlých, zejména investigativních novinářů jako je Marek Wollner, Jaroslav Spurný, Janek Kroupa, duo Slonková a Kubík, či Jaroslav Kmenta žádný problém. Náš pan prezident Zeman, jak je u něj jako u systémového analytika a vrchního velitele ozbrojených sil příznačné, předvídavě prezentuje zbraň budoucnosti, víceúčelový samopal ZB vzor 2017 v době, kdy se ostatní politici a novinářská smečka zmohou pouze na vzteklou závist a nepřejícné štvaní. Ukrajinský model těžkého kulometu VR-BA 15 vyvinutý přímo na frontě s Opolčenci je pak univerzálním a účinným prostředkem nejen v boji, ale také po něm, když opadnou vášně a adrenalin a přijde krutý chlad a potřeba, něco si uvařit.


Ve Veselí nad Moravou, 20.září 2019

Autor článku : Vilém Reichsfeld