Karle, díky za to, že nám ukazuješ cestu!

31.října 2020 poskytl čestný předseda TOP09 Karel Schwarzenberg rozhovor rakouskému deníku Tiroler Tageszeitung. Článek nese název „Ostuda pro Evropu“.

Karel Schwarzenberg se v článku mimo jiné ostře vyjadřuje o zemích Višegradské čtyřky v souvislostech s tím, že nechtějí přijímat migranty a označuje to za ostudu Evropské unie. Prosazuje názor, že chybějící solidaritu ze strany středoveropských států by neměla Evropská unie tolerovat a tyto státy, potažmo jejich vedoucí činitelé by měli být ostře sankcionování.

V rozhovoru kritizuje také rakouského kancléře, který odmítl převzít nezletilé migranty z řeckého ostrova Lesbos (z tábora, který si migranti sami zapálili). Kurz rovněž odmítá další přijímání ekonomických migrantů do Rakouska.

Rakousko však v článku také chválí a dává za vzor, když v rozhovoru říká, že: „Rakousko přitom hodně migrantů přijalo a mnozí z nich se příkladně integrovali. Na to může být Rakousko pyšné,“ dodal Schwarzenberg.

Lépe už si to nemohl Karel Schwarzenberg načasovat.

V pondělí 2.listopadu 2020 zažila Vídeň rozsáhlý a promyšlený teroristický útok ze strany islamistických teroristů, kterému prozatím  padly za oběť čtyři lidé. Dalších 22 lidí je zraněných, z toho větší počet těžce a jeden postřelený policista bojuje v nemocnici o život. Pár dní předtím  velká skupina imigrantů zhanobila a poničila kostel Svatého Antonína ve Vídni.

Kdysi, koncem 80.let jsem minulého století jsem byl hrdý na to, že se takový člověk, jako Karel Schwarzenberg hrdě hlásí k českému národu. Dnes se za něj stydím!

Karel Schwarzenberg zrazuje Českou republiku i evropskou civilizaci.

Naprosto neuvěřitelným způsobem reaguje na teror ve Vídni Schwarzenbergův stranický kolega Miroslav Kalousek. Zřejmě ve snaze odvést pozornost od Schwarzenbergova  rozhovoru má  tu drzost tweetovat

tímto stěží uvěřitelným způsobem a odvolávat se na husitské události staré 600let! Kde zůstávají ostatní zvěrstva? Proč Kalousek neuvádí zvěrstva konaná v zájmu katolické církve, americká zvěrstva ve Vietnamu a zvěrstva nacistického Německa? Už zbývá pouze vhodné doplnění komentářem paní Pekarové-Adamové.

Gratuluji ODS a KDU - ČSL k partnerství se stranou a lidmi, kteří plivají na národní zájmy a českou historii. 


Ve Veselí nad Moravou, 3.listopadu 2020

Autor článku : Vilém Reichsfeld