Kravské rozhledy

Tak se před rokem 1989 mírně vulgárně říkalo okresnímu listu Slovácko. Jeden známý pro něj měl ještě jinou přezdívku, a to „Slopácko“. Pocházela ze slováckého výrazu „slopat“, neboli chlastat, či nadměrně požívat alkohol. Důvodem pro tato označení byla občasná úroveň zpráv, které ten list prezentoval.

Ani nevím, zda Slovácko ještě existuje, ať už v tištěné, nebo elektronické podobě, o to tady nejde. V „Oblíbených“ složky „Média“ mám nyní Hodonínský deník a očekávám od něj proto, že přinese kvalitní a aktuální zprávy z regionu. Zřejmě ale spíše může být důstojným nástupcem prvně, v nelichotivých konotacích zmíněného listu.

Poslední dobou si u toho média všímám, že zprávy z našeho  bezprostředního okolí, které tudíž dovedu fakticky posoudit nejsou věcně na patřičné úrovni.

Nahoře : verze článku z 8.dubna 2019   

Vpravo : opravená článku z 9.dubna 2019

Řeka Litava je sice také řekou moravskou, nicméně o dva řády tokem menším a neprotéká okresem Hodonín

Slovo „všímám“ je přitom velmi decentní vyjádření nedbalosti, s jakou jsou některé články psány a chybami, které je doprovází. Ty přece musí trknout čtenáře na první pohled. Většinou jsou to články týkající se radnice ve Veselí nad Moravou a obsahují odkazy na jejího tiskového mluvčího Jakuba Zbořila, případně na archív města. Je proto s podivem, jak mohou s takovými nedostatky projít.

Řeka Morava sice protéká severozápadním okrajem města Strážnice, to se ale týká pouze jeho katastrálního území, nikoliv zastavěné části města. Je od ní totiž vzdálena několik kilometrů. Použít proto jako dokumentační fotku vodního toku z úplně jiného města, což je evidentní na první pohled, by se médiu, které se zabývá tímto regionem nemělo stát.

Snad bych ani nebyl malicherný a ty nepřehlédnutelné chyby i odpustil a nezabýval se tím, nebýt dnešního článku „Stavbu moderního vinařského areálu zdržuje odvolání“.

Konstatování, že : Majitelé zahradnictví, společnost Wessels, ale podali odvolání proti vydanému územnímu rozhodnutí Krajského úřadu v Brně“  je totiž absolutně nepravdivé a to hned dvakrát!

Společnost Wessels totiž zaprvé není a nikdy nebyla majitelem zahradnictví a zadruhé, neodvolala se proti vydanému územnímu rozhodnutí Krajského úřadu v Brně, nýbrž proti vydanému územnímu rozhodnutí Odboru stavebního úřadu Městského úřadu Veselí nad Moravou.

„Bohužel se tak výstavba celého záměru posouvá“ popsal situaci jednatel firmy Vinařství Veselí nad Moravou s.r.o. Tomáš Zbořil. Tak to už je opravdu těžký kalibr, pokud jednatel společnosti Vinařství Veselí nad Moravou s.r.o. tímto výrokem potvrzuje první citaci z článku o příčinách potíží jím zastupované firmy.

Občas určitě na těchto stránkách také s něčím „ulítnu“, to se v dnešním rychlém světě stává už i těm nejprestižnějším médiím a profíkům. Nemělo by se to ale stát s fakty a skutečnostmi obecně známými, jednoduše dohledatelnými a ověřitelnými.


Ve Veselí nad Moravou, 15.července 2019

Autor článku : Vilém Reichsfeld