Mateřská školka – věc veřejná

Názor paní Miroslavy Trefilové – zasláno E-mailem dne 21.února 2019

Dobrý den,

jmenuji se Miroslava Trefilová a pracuji sedmým rokem v MŠ Hutník. Musím reagovat na řeči, které jsem zaslechla, týkající se možnosti odvolání paní ředitelky Blanky Černochové.

Je snadné házet na druhého špínu, a nepřemýšlet nad důsledky. Jako osoba, která nebydlí ve Veselí nad Moravou a nezná rodinné vztahy v tomto městě, nahlížím na situaci asi jinak. 

Paní ředitelka Černochová vedla zpočátku 2 školky a musím říct, že velice dobře. Takové vybavení, spoustu hraček a didaktických pomůcek, jako máme na Hutníku, nám mohou leckteré školky závidět. Po spojení všech školek dohromady se musí paní ředitelka pěkně otáčet, aby zajistila vše, co školky potřebují. Jistě to není lehká práce. A jak je to v každé firmě, pokud přicházejí změny, musí se zaměstnanci přizpůsobit. Paní ředitelka je přístupná diskusi a kdokoliv si s ní může o svém problému promluvit. Zda odejde spokojený, nebo se musí přizpůsobit stávajícím podmínkám, už je věc druhá. V soukromé firmě by zaměstnanec řediteli podmínky nediktoval :-). Pokud si nebudu svou práci plnit jak mám, paní ředitelka mi to oznámí a je už jenom na mně, zda jsem ochotná naučit se pracovat jinak.

A co se týká nespokojených rodičů.... Ti mohou také přijít  a své názory sdělit. Musí si ale uvědomit, že školka má svá pevně daná pravidla, která se musí dodržovat a že je nutná slušnost v jednání. Paní ředitelka se jim snaží vyjít vstříc. Dokonce je ochotná (jakmile je to prakticky možné) přesunout dítě z jedné třídy do druhé, pokud si to rodiče přejí nebo vyskytují potíže, což na malé vesnické školce nejde a dítě si to tam prostě 3 roky "odchodí". Většina vesnických rodičů by totiž nemohla vozit dítě jinam. 

Paní ředitelka, dle mého názoru, je člověk na svém místě. Dokáže zařídit spoustu věcí, zapojuje školky do akcí města, obnovuje materiální vybavení školek.... a spoustu dalších věcí, za což jí patří můj velký DÍK!


Miroslava Trefilová

tel. nezveřejněn