Názor čtenářky k Veselským listům

Srdečně zdravím v této nelehké době.

Podrobně sleduji dění na Ukrajině a necítím  z toho nic dobrého. Mé přání je dohoda a klidný život lidí na obou stranách. Balíme pytle plenek a hraček, ale to je tak málo. Je třeba  řešení konfliktu. Pod tlakem zpráv v televizi, rozhlasu i na internetu, jsem  se včera i zasmála.

Jediné co mi vyvodilo úsměv byly Veselské listy, které jsem našla ve schránce. Titulní strana s názvem "Březen - měsíc knihy". Jestli to vypustila redakční rada či knihovnice, tak máme skutečné odborníky na obou stranách.

Pojem "Březen - měsíc knihy" už 13 let neexistuje, od roku 2009 je "Březen - měsíc čtenářů". Proto, aby se motivovali ti, co čtou málo, nebo vůbec. Všichni mají práci, ale kde je ověřování, zodpovědnost za zprávy a informace. A tak je to všude, všichni všechno zvládají, mají několik funkcí a odbornost je fuč. Mrzí mě taková práce v době, kdy se veselskou knihovnou radnice chválí,  na jak vysoké je nyní úrovni, toto by mi ale nikdy pod rukama neprošlo.

Ve Vnorovech byly oslavy 100 výročí narození velkého básníka Jana Skácela, neviděla jsem ale žádné zapojení, či zmínku ze strany  Veselanů. Vždyť je to tam, co by kamenem dohodil. To máme tolik velikánů, že takovou osobnost přehlížíme?

Knihu Jana Skácela Odlévání ztraceného vosku jsem našla v katalogu  veselské farní knihovny, tam ji ale veselští občané nehledají. Práce zdejších knihovnic si vážím, ale je tam hluboký podstav a  s tím se nic neudělalo.

Klidné dny a vše dobré všem!

Ing. Marie Ježková


Zveřejněno 4.března 2022