O čem senátorští kandidáti nemluví  

Dost mě při inteligenci, zkušenostech i věku obou kandidátů na senátora, tedy Josefa Bazaly a Iva Valenty zaráží a mrzí, že se ve svých materiálech pro voliče nezmiňují o tématech, které jsou pro naše životy podstatně důležitější než ta, o která se chtějí zasazovat a před volbami nám to slavnostně slibují.

Zasadím, se budu usilovat, budu se snažit, udělám. To přece známe z komunálních a také před necelým týdnem proběhlých krajských volbách, volbách do jejich zastupitelstev.

Všichni senátoři, staří i ti nově zvolení, kteří tak rádi a se starostí v obličeji hovoří o rozdělení společnosti a tedy i voličů, by se v první řadě měli o nadcházející sobotě navečer zamyslet nad tím, co si o nich a jejich práci myslí ta "rozdělená společnost" a vyvodit z toho důsledky. Nemyslím si totiž, že v nadcházejících volbách přijde k urnám 38% voličů, jako v před necelým týdnem, ale bude to se štěstím možná do 25%. Oni všichni by se v první řadě měli ptát proč. Co je toho příčinou a co dělají špatně, že jsou tak neoblíbení.

Včera jsem si přečetl na serveru Seznam.cz článek, v němž starosta Pavel Novotný prezentuje svůj názor na kandidáty našeho volebního obvodu. A také se zcela jednoznačně staví na stranu jednoho z nich. Je to samozřejmě jeho právo, pokud by ovšem u toho osvíceně nemoralizoval a nesoudil toho druhého.

Právě on, který doporučoval popravit poslance Ondráčka, kterého by předtím měli ještě mučit. on, který si přál oběsit ruského ministra zahraničí Lavrova. On, který si přál, aby Zeman s Babišem zemřeli. Vrah, byť jenom teoretický, nám o morálce káže. Takový člověk si dovolí vyslovit o někom větu, že když volí toho, kdo se jemu nelíbí, je duševní mrzák.

Senát, ať už si o něm myslíme cokoliv, volíme jej, či nikoliv, je trochu jiný orgán než obec, nebo kraj. Co mohou způsobit v dobrém, či zlém (aniž bych měl potřebu to komentovat) jeho členové, jsme viděli nedávno, při návštěvě jeho předsedy na Tchajwanu.

A proto se obou kandidátů ptám, kde jsou ta témata a ty názory, které jsou dnes pro naše občany opravdu důležité a dokonce životně důležité.

Postrádám jasné názory a odpovědi obou pánů  :

  • k migraci, jejím dopadům a řešení tohoto problému
  • k tomu, jak se hodlají zasadit o to, aby nám zůstalo zachováno kulturní a duševní dědictví našich předků – klidně tomu říkejte nepěkně a profláknutě evropské hodnoty, nebo hezky křesťanské základy na kterých doposud Evropa stála. Základy, které se chvějí díky neomarxistické politice Evropské unie
  • k prosazování LGBT agendy a genderu ze strany EU, státem placených aktivistů a neziskových organizací
  • k zatahování výše zmíněných témat do škol a cílené ovlivňování dětí a mládže
  • k přepisování dějin ve prospěch těch, kteří v nich hráli negativní roli a působili zlo​​​​​​​​​​​​​​

Jeden z kandidátů již v senátu je, druhý tam kandiduje a na tato témata by měli mít jasný a vyhraněný názor.

Tohle jsou témata, na která bych rád znal od obou pánů odpovědi, které mně u nich tak moc chybí. A myslím, že všem, kterým záleží na budoucnosti naší krásné země a jejich skvělých lidí.

Přesto, že odpovědi od nich docela zásadně chybí, je třeba jít volit a vybrat si kandidáta, který je bližší vašemu pohledu na svět. Přeji šťastnou volbu i víkend, přestože má propršet.


Ve Veselí nad Moravou, 8.října 2020

Autor článku : Vilém Reichsfeld