Očima zastupitele - srpen 2023

Vitajte na Slovácku, Welcome to Bata Canal !

Ve Veselí sa za posledních dvacet roků podařilo opravit skoro všecko. Všecky ty hrůze, keré tady po desetiletí strašily, sů napravené. Už sa nepráší na Prasečím rynku, jak sa kdysi říkalo Bartolomějskému náměstí, Panský dvůr nám už nepadá na hlavu a v pořádku je aj moc dalších věcí.

Z nekerých, aj tych zásadních, sice ludé nejsů zrovna nakřivo, protože sa podařily tak nanejvýš napůl, ale jak sa říká na radnici, co je nové, to je pěkné a co sme udělali my, to je najlepší!.

Ludé, co bydlá na náměstí Míru a v baráku U tří písmen by nám o tem mohli ledacos povědět. A to eště néni ten rynek hotový! Barák pro budůcí abonenty halasných kulturních akcí na jevišti přímo pod ním, ten sa má teprů stavjat. Kdo si tam ty byty v dnešní šílenej době bude kupovat, nebo draho pronajímat, to je teda otázka.​​​​​​​

Jeden vřed ménem zámek tu ale pořád ostává a jeho méno sa pravidelně skloňuje. Naposledy to bylo před loňskýma volbama, kdy ho Piráti chtěli vrátit Veselanom. Měli to prý rozjednané s majitelama, ale u voleb sa jim teda zrovna moc nezadařilo. Tož prozatím sa zámek Veselanom vracat nebude!

Všecí by tady chtěli, aby sa opravil zámek.

Hamaše sme odsáď vyštípali, propachtované zahradnictví a Salajku sme ich nechali krvavě zaplatit, aj sa o to s nima sůdili a neco u sůdu aj prohráli. Starosta sa s nima před časem chtěli usmiřovat, aj sa u teho pofotili, ale Hamašé to asi nejak nepochopili a skrečovali to.

​​​​​​​Dnes sů na tej Salajce aj v zahradnictví doma páni z Prahy, kerým sme ich polacinu přenechali. Přesně, jak si to s nima starosta domlůvili.

​​​​​​​No nech. Představili Veselanom pěkný plán, co s nima udělajů. Nasadili na nich víno a naplánovali si tam vystavjat aj chalupu, kde sa bude exkurzovat, bude sa tam učit a předváďat, jak sa dělá víno. Pujde tam prý kulturno pojest, aj něco dobrého vypit. Nic proti temu, dyž už to tak všecku dopadlo, fandíme aj temuto. 

Všecko, co obohatí město a je mu k prospěchu, sa mosí přivítat. Aj dyž sa u teho nekdy mosí skřípat zubama.

Mezi luďma su počut připomínky ke vkusu tých Pražáků a aj se nad nima mosíme trochu pousmát, protože pomenovat to vinařství Dog in Dock tady, na Moravském Slovácku (bár rozumím pokusu o "vtipnů“ slovní hříčku), to už chce aj trochu ztratit sůdnosť. Představte si to slovní spójení „Vitajte ve vinařství Dog in Dock!“. Nebo „Stavte sa na pohárek v našém Wine Trucku“, kerý stójí přímo v tem „Docku“.

Chlapi, myslím, že to nebyl moc dobrý nápad, to nás asi moc neproslaví a dyž, tak spíš negatívně. Nekdo si možná aj poklepe na čelo. O takejto nepatřičnej kreativitě sa dá řéct, že je to tak trochu chucpe. Nebo už ste z tej globalizace, která včil právě končí zblbli úplně? Dyž už sa ve Veselí radnica tak silno hraje ne „folklór“, a sme na to tak hrdí, jaksi ně to prostě nepasuje, protože toto ide do protivky! 

Z mojého pohledu sa tady Hamašom plánovaně ublížilo, protože kdosi na radnici sledoval iné zájmy a tak sa tlačilo na to, vystrnadit ich odsáď. A to sa podařilo perfektně.

​​​​​​​Hamašé sů ale včil silně při penězoch. Sluneční elektrárńu v Polešovicách posílili o půl megawaty a rýžujů. Pan Hamaš sa každý deň v mobilovej aplikaci těší, kolik sa vyrobilo eletriky a kolik za to zasej přibylo na už tak tučném účtě a v kešeni. A protože prachy prý nemajů enem tak ležat, tož sa pustili do opravy jejich druhého zámku, který sa nacházá v Dalešicách. Veselí stójí a bude to tak bohužel, aj dál.

Pan Hamaš povidal už nekolikrát, že dokáď bude sedět na radnici arogantní Kolář, tož o Veselí nechce počut.

Každý z tych dvoch tady asi má svoje fanůšky, ale s týmto stavem asi nemože byt spokójený nikdo z nich. Tož nezbývá, než čekat, jak sa to všecko vyvrbí. Pravdů ale ostává, že radnica pánem tejto situace néni a Veselani sa možů akorát zbytečně čertit. A je tady aj dosť takých, keří si myslá, že to ide vyřešit nejak mimo majitelů zámku, teda Hamašů. Jednoducho nechců brat v potaz realitu věci. Jejich věc, kdo si nehledá informace, nebo ich nebere na vědomí, ostane hlůpý.

Kruháče frčá!​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Obrovský kus práce sa odvédl na Hutníku, kde vznikly  nové parcele pro zájemce o stavbu rodinných domků.

Zorganizovat výkup tých polí a jejich přeorganizování na nové parcele, keré temu předcházalo, byl výkon, kerý si zaslůží obrovské uznání. Hlavně za trpělivosť a výdrž při jednání s jejich nekdy tvrdohlavýma majitelama. To opravdu zaslůží obdiv.

Horší už je to s tým, co na nich dnes stójí a eště stát bude.

Bohužel to néni poprvej, co si radnica neuhlídala to, co je její prvořadů povinosťů : sledovat a hlédat to, čemu sa říká urbanismus.

Zanechává tým za svojů, ináč poctivů a náročnů práců hořků pachuť, kerá kazí to obrovské nasazení a urážá ludí, kteří majů aspoň trochu smysl pro pěkné.a ladné uspořádání města. Nikde inde taký urbanistický neřád nevidět.

Považuju to za projev buranství, keré sa v tejto době bohužel projevuje ve všeckých oboroch, od politiky, přes kultůru, až po takéto věci. Ale jak sa to naposledy zpívalo u pana prezidenta Pavla při oslavě jeho vítězství? „Jednů budem dál !“. Tož snáď, ale mezitým bude sprasená hromada věcí, protože kdosi nedělá dobře svoju prácu, nerozumí temu, nebo nemá vkus. Kýčovitá a pompézní květinová výzdoba na rynku, na mostě a u kruháčů to fakt nespraví. Jak sa říká, v jednoduchosti je sila a aj krása, ale radnica to asi vidí ináč. Na řešéní takých věcí, na kerých fakt záleží, by sa mohla udělat malá  komis, nebo zkrášlovací spolek, ludí se vkusem tu pár eště žije. 

Bohužel, celé to veliké a záslužné budovatelské dílo na Hutníku bylo korunované stupidním a úplně zbytečným kruháčem, kerý mosí naštvat každého, kdo tama projížďá. Lesti mělo nekeho ohromit, že tu máme další módní kruháček, tož sa dosáhlo efektu úplně opačného! Šecí sů na tů drahů zbytečnosť, kerá ich enom obtěžuje, tak akorát pěkně nasraní!

​​​​​​​

Veselí nad Moravou, 1.srpna 2023

Autor článku : Vilém Reichsfeld