Otěže veselské radnice již pevně v rukou starosty Koláře

Je po ustavujícím zastupitelstvu. Konalo se v pondělí 5.listopadu a vyjasnili jsme si na něm pozice. Nejen ve vztahu opozice ke koalici, ale i v samotné opozici.

V pátek odpoledne před tímto zastupitelstvem jsem dostal naléhavý mail (dokonce opakovaně), že mám v pondělí přinést podepsaná prohlášení navrhovaných kandidátů pro kontrolní, finanční a oba osadní výbory. Naše návrhy na ně byly již dlouho předtím odevzdány. Tak jsem ty lidi objel a podpisy obstaral. Asi za hodinu volal ještě tajemník, že návrhy ani nemusí být kandidáty podepsané, stačí jen jejich ústní souhlas a podpisy se dodají později. Před zastupitelstvem jsem všechny čtyři prohlášení odevzdal. Pak se začaly dít věci. Pan Kolář převzal od dosavadního starosty Kozumplíka starostovský úřad a když došla řada na volbu předsedů, místopředsedů a členů výše jmenovaných výborů, začala šaráda v jeho režii, samozřejmě za plné podpory celé koalice. Že nás vynechali a nic nám nedali, s tím se dalo počítat. Nechápu ale tu hru kolem toho, kterou jsem výše popsal a ubohost jednání dam a pánů z koalice, která na ni přistoupila. Tedy zejména některých jejích nových členů, kteří se u toho buďto ani nezarděli, nebo to pokud mají aspoň trochu cti v těle museli hořce spolknout. Co je ten Kolář za chlapa, že neťukne Reichsfeldovi maila " hochu přepísk jsi to a naštval jsi mě, s ničím nepočítej, basta fidli", ale vyžívá se se svým komparzem v této ubohé perverzní hře. Vrcholem celého představení bylo jmenování lídra ANO 2011 Mořického do funkce předsedy onoho kontrolního výboru, tedy do funkce, na které jsme se všichni včetně Mirka shodli, že na ni budu kandidovat já, protože jsem v tomto výboru 8let pracoval. Koupili si jej, nebo se sám nabídl a prodal? Že se hlasovalo rovněž jinak, než jsme se v opozici dohodli, to už je jen drobnost. Bída veselské komunální politiky v celé své nahotě.

Po převzetí funkce Kolářem a jeho úvodní řeči, ve které projevil značnou nevoli s mými vyjádřeními zveřejňovanými zde na jeho adresu, jsem navrhl udělat pod vším tlustou čáru a ochotu s koalicí spolupracovat. U toho jako Veselská volba zůstáváme i s ohledem na výše popsané dění a také přesto, že na tento návrh nebylo ze strany starosty nijak odpovězeno.

Podle hesla "Co zasluhuje pochvalu pochval, co se ti nelíbí kritizuj!"

Hned po zastupitelstvu jsem doma měl v došlé poště tento mail od kamarádky :

"Ahoj Viléme,
byla jsem se podívat na ustanovujícím zastupitelstvu. Musím říct, že aroganci nového pana starosty jsem nerozdýchala a musela jsem odejít. Máte se na co těšit, pracovat s takovým neskutečně samolibým člověkem je opravdu o nervy. Jen se divím, že ostatní zastupitelé nemají vlastní názor. Ale asi je to v politice normální. Ach jo.."

Tak vážení zastupitelé, se silnými žaludky vzhůru do nového volebního období!


Ve Veselí nad Moravou, 6.listopadu 2018                      

Autor článku : Vilém Reichsfeld