Pan starosta mě nehezky oslovil.

Ba co dím, řval, s nechutnou grimasou v obličeji, jak on to umí, dlouhodobě puzen vztekem, před členy finančního výboru a dalšími lidmi, na schůzi finančního výboru ve čtvrtek, 30.6.2022.

Jednalo se o diskuzi ryze finančního charakteru, tak bych ji chápal, ale na té schůzi byli dva lidé, kteří ji zřejmě pochopili trochu jinak. Jako ohrožení svých zájmů. A také se podle toho zachovali.

Paní doktorka Bezděková je jistě bezva doktorka i slušný člověk, ale jak cítí, že je snad ohrožen stranický zájem – nemohu si to přirovnání odpustit – její mimika i chování mně silně připomínají chování paní Pekarové Adamové v diskuzi s opozicí, tu okatou paní, kterou prezident Zeman trefně nazývá „prokletím české politiky“. Cukání v koutcích úst, nadechování a skákání do řeči při zbytečných soubojích, i když jde jen a jen o diskuzi, která by snad mohla být klidná a věcná. Ale věcnost je u paní doktorky bohužel často nahrazena emocemi a averzí k jinému názoru. Zmiňuji to, ale nemám jí to za zlé, protože už ji znám, a přesto si jí vážím.

Její stranický kolega, starosta města Petr Kolář, někteří říkají „podle nosu poznáte jej“, tak toho si už naopak dlouho nevážím a považuji jej za ostudu tohoto města.

To, že mě při tom řevu nazval „udavačem“, mě neurazilo. Právě proto, že pan Kolář pro mě není autorita, které si vážím, ale hlavně proto, že sám má tolik „másla na hlavě“, že je v tomto městě skutečně tím posledním, který má právo někoho kritizovat. Starosta, který se při každé příležitosti zlije jako dobytek pod obraz Boží. Radniční despota, který se obklopil družinou věrných pážat, podsíračů a podržtašků, kteří z toho finančně profitují a lísají se falešně ke svému páníčkovi, aby si udrželi jeho přízeň.

Přestože chodím mezi lidi poměrně málo, trvale mě dohání zvěsti o starostově vitalitě a bohatýrské historky z „mokré čtvrti“. Už tomu nevěnuji pozornost, jsou to z mého pohledu zanedbatelné drobnosti. To se týká a je problémem jiných, ne mým.

Co mě znepokojuje opravdu a co se mně jako zastupitele týká zejména, je charakter starostových ekonomických aktivit, při kterých znevýhodňuje město, které by mělo být jeho první a jedinou prioritou.

Mám na mysli zejména přihrávání Vinařství Veselí nad Moravou, a podivnou roli, kterou starosta hraje od samého počátku v kauze tržnice. Té zejména.

Pokud má pan starosta z mého, již poměrně dávného podání trestního oznámení deprese a zlé vzpomínky, a nazývá to „udáváním“, tak jej mohu ujistit, že v tom, oč se snaží v současné kauze s dostavbou Rezidence Nová tržnice nevidím nic jiného, než snahu zakrýt obrovskou míru vlastního selhání a nezodpovědnosti při správě obecního majetku a klidně to může skončit opět podáním trestního oznámení. Možná se přitom dozvíme také to, proč pan Kolář zabránil výhodné koupi tržnice v roce 2014, a proč ji pět let poté v podivné aukci a za rozhazování finančních prostředků města koupil za téměř dvojnásobnou cenu.  

Pokud se rozhodnu, udělám to znovu a bez ohledu na to, jak to vidí a nazývá pan starosta!


Veselí nad Moravou, 1.července 2022

Autor článku : Vilém Reichsfeld - "udavač"