Pořádání festivalu Trutnoff ve Veselí nad Moravou

názor Vlastimila Horáka (ke stanovisku Jana Čecha)

Trutnoff je mrtvý a každý to ví. Toho, kdo by ho chtěl pořádat ve Veselí bych rád chtěl vidět. V našem městě není o nic takového žádný zájem. Vrátím se do historie. Po revoluci se na stadioně konala přehlídka špičkových rockových kapel. na tribuně nás sedělo asi 20 a byla to strašná ostuda. V roce 2000 dostal další pořadatel nápad uspořádat přehlídku tří kapel-Krausberry, Natural a Pumpa. Čekal, že spadne kulturák a přišlo 7 diváků. Martin Kraus mu nabídl, že když zaplatí cestovné, koncert zruší.

On byl ale borec. Řekl, že to celé zaplatí. Krausberry hráli pro 7 diváků. Pak se otevřely dveře a lidi mohli dovnitř zadarmo.  To je asi jediné řešení. Zadarmo, na to veselani slyší. Připomenu ještě benefiční akci pro postižené povodní. Ani Peter Lipa ani Zuzana Lapčíková nepřiměli Veselany vstát od televizorů a byl to průser.

Ve Veselí je skupina asi 20 lidí kteří se pravidelně setkávají v Buchlovicích, Kunovicích, Strážnici a třeba v Lokti nad Ohří. Je to dobré na to, že se všichni známe a stali se z nás kamarádi.

Pisatele příspěvku Trutnoff jsem nikdy na žádné akci neviděl.

Před 14 dny byl v rámci svátku bláznů koncert kapely minus123minut. Byl to obrovský zážitek. Přítomnost veselanů, bohužel nic moc.


Vlastimil Horák

Ve Veselí nad Moravou, 27.července 2018