Protestní pochod za vodu pro lidi !

Známý mně poslal pozvánku na „Protestní pochod za vodu pro lidi !“. Už jsem ji viděl dříve, ani nevím kde. ​​​​​​​

Odepsal jsem mu toto :

Nazdar  příteli,

toto téma sleduji a vše kolem toho si zakládám. Ale abych pravdu řekl, nějak to stále nedokážu "uchopit", na rozdíl od drtivé většiny jiných kauz. Asi proto, že se mně stále nechce věřit, že je možné, aby se z toho v dnešní době vůbec takový problém mohl stát.

Rozumím tomu, proč to ten Jampílek chce, je to přece jen podnikatel, ale už méně tomu, jak je možné, že mu to prochází, že se s ním vůbec někdo vážně baví, že s ním nevyrazí dveře a on asi nakonec dosáhne svého.

Proto se s tím jaksi podvědomě nechci vůbec zabývat, ani se k tomu vyjadřovat.

Jediné, co bych Jampílkovi řekl, by bylo asi toto (pominu-li prameniště pitné vody a samý okraj ptačí oblasti Bzenecká Doubrava – Strážnické Pomoraví​​​​​​​) : "Nevidíš, že je to krásný kus slovácké přírody a ty to chceš zničit? Jdi s tím tvým záměrem do prdele!". Ale toto bohužel není úřednický argument. Pouze lidský. A na ty se dnes zřejmě nebere ohled.

Vím o jednom pánovi, kterého nikdo moc nemusí. Hlavně proto, že umí velice fundovaně pozdržet a zastavit kdejakou veřejně prospěšnou investici, hlavně dálnice, které tak potřebujeme. Třeba by se mu to pro jednou povedlo i v opačném gardu a spravil si tak reputaci.

Pro mě je to ale v každém případě jen další důkaz toho, že systém nefunguje dobře a nejsme na správné cestě ! 

Ve Veselí nad Moravou, 9.června 2020

Autor článku : Vilém Reichsfeld