Snobská sebranka versus Lůza

Herečka Eliška Balzerová napsala dopis prezidentu Miloši Zemanovi, v němž se ohrazuje proti jeho označení „snobská sebranka“, které použil při kritice umělců kouřících venku po předávání filmových cen Český lev minulý týden, a žádá ho, aby nepoužíval nenávistné komentáře.

Pod článkem je anketa s názvem : Souhlasíte s kritikou prezidenta ohledně kouřících umělců při předávání Českých lvů? a také se rozvinula velká diskuze - zde je jeden z nich :                                                                          "Aha, takže když ta herecká sebranka špiní a uráží prezidenta ČR, to je v pořádku, ale když se prezident otře o "herce" kteří papalášsky kašlali na jakékoliv opatření, může se ta stará bába zbláznit". ​​​​​​​

​​​​​​​Silné prohlášení prezidenta zvedlo žluč umělcům, kteří dříve odsoudili podobné chování politiků, což je přinejmenším pokrytecké, faktem ale je, že Miloš Zeman si servítky právě taky nebere.

Trvalo pouhých pár hodin, než Hrad odpověděl. Pochybuji však, že ta odpověď ​​​​​​​ cokoliv změní na vztahu uražených umělců s jejich příznivci a Hradu, za kterým stojí množství podporovatelů. Na to je atmosféra příliš hustá, a příkopy příliš hluboké.

Jestliže se dá o někom říct, že je zkušený matador, protřelý politik, výborný řečník, vtipný komentátor a zřejmě i dobrý parťák, je to jistě Miroslav Kalousek. To musí uznat i ti, kteří jej právě nemilují. Ale zdá se, že to pomalu přestává platit a mně i proto docela vrtá hlavou, proč skončil jako poslanec. Přesto, že své důvody uvedl, moc se mně jim nechce věřit. Jestli za tím nebude nějaká okatá ženská ...

Občas si stáhnu zajímavé výroky ze sociálních sítí. Sice na ně prakticky nechodím, ale objevují se jako součást článků na různých webových stránkách. Zde jsou dva z nich, autorem je zmíněný Miroslav Kalousek.

Twitter  6.ledna 2021 : Vyslovit názor týkající se obou komor parlamentu odlišný od toho páně Kalouskova je "štvaní lůzy". Možná mohl pan Kalousek upřesnit, koho tím myslí. Prohlášení nedůstojné matadora !

FB 10.března 2021 : Názor vyslovený o dva měsíce později, který by psychiatr zhodnotil jako pokračující morální rozklad zhrzené osobnosti. Slovník a argumentace na úrovni rozjetého Pavla Novotného v dobrém rozmaru při večerním piku.

To má pan Kalousek opravdu zapotřebí  sahat k primitivním a jej nedůstojným urážkám jen proto, že mu Zeman silně nekonvenuje? Tak jen aby Kalouska ta "lůza" při těch dalších volbách zase nepodrazila!

Všichni se shodli, vládne lev,
jen prase chrochtá u koryta.
Taková byla naše volba
ten nejlepší nám vládnout bude.
Opice vřeští, skunci smrdí
a prase u koryta tvrdí
"já jsem ta vaše jasná volba"
Vždyť nejde o přání
vždyť nejde o většinu,
jde o to, co si myslím já.
Já Mitrofanov, Kalousek a Pehe,
naše přání jsou upřímná.
My nečekáme žádný zisk
naším heslem je nenávist.

Kdo z obou veličin české politiky je hrubější a na čí straně je pravda? A záleží na tom vůbec, když nelze očekávat stejně nic jiného, než další stupňování hrubostí a urážek? Smutek musí padnout do duše každého, kdo si vzpomene na dobu revoluční a těsně porevoluční. Tehdejší nadšení a radost všech, proti dnešnímu naprostému zhrubnutí zmaru a rozdělení občanů celé země.

Volby budou již poměrně brzy. Tento problém však vyřešen nebude, ať již bude jejich vítězem kdo chce. Pouze se prohloubí!


Veselí nad Moravou, 14.března 2021

Autor postřehu : Vilém Reichsfeld