Sportovní hala - oslava neschopnosti jejího majitele

Po dvou, již dříve zveřejněných článcích, týkajících se zásadních problémů a nedostatků při správě a rekonstrukci sportovní haly,  by každý normální člověk řekl, že už by to snad stačilo.

Že už to přece nejde trumfnout. Bohužel, pravda je opakem. Pověstnou třešničkou na dortu, v tomto případě bohužel již notně zkaženém, se stala dodávka a montáž tribuny pro diváky.

Přes veškeré upozorňování za strany házenkářů, že je při stavbě tribuny nutné dodržet alespoň základní požadavky vyplývající ze zažité praxe i nároků na bezpečnost sportovců si majitel haly společnost Vesbyt s.r.o. pod vedením jeho jednatelky paní Mgr. Evelíny Jochové tvrdohlavě prosadil svou.

Původní provedení - překližka sahá až po horní prvek ocelové konstrukce. Diváci nevidí prvních pár metrů hřiště za boční lajnou.

Výsledkem je nová tribuna, která bohužel vůbec neodpovídá již zmíněným požadavkům.

Vedení klubu, ani divácká obec nechtěla, aby sedačky měly opěradla, tedy alespoň ty, které nejsou namontovány u zdi. Z jednoduchého důvodu, totiž aby se případně dala lehce překročit a nemusela se v případě nouze procházet celá ulička. Neakceptováno.

Před tribunu byla namontována do ocelové konstrukce přepážka z překližky. Tak vysoká, že z řady k sezení za ní nebylo vidět prvních pět metrů hřiště od postranní čáry po celé jeho délce!

Až se o to začal zajímat tisk, byla chyba uznána a z výšky této přepážky bylo uřezáno 25cm. Teď už tedy sice vidět na hřiště je, ale mezi horním prvkem ocelové konstrukce a hranou nové úrovně překližky zbývá prostor 22cm, tedy právě takový, kam vejde hlava hráčky, která v zápalu sportovního klání do této konstrukce narazí, protože se nachází pouhý metr od postranní čáry hřiště a to po jeho celé délce. Tohle není můj výmysl, tento názor mají samotné hráčky, které si to nenechávají pro sebe a prezentují to jako "kuriozitu" na facebooku.

Zcela nahoře je kovový, ničím neobalený profil s ostrými hranami. Ten asi rovněž nebude přínosem pro bezpečnost hráček.

Stěna z překližky po úpravě, když se zjistilo, že je přes ni omezen výhled.
​Horní kovový prvek vytváří pro sportovce potenciální riziko úrazu!

V posledním příspěvku týkajícím se závad v obložení při provádění podlahy jsem situaci nazval šlendriánem. To, co se děje v souvislosti s dokončováním prací v hale nyní, se již nedá nazvat jinak, než naprostou nekompetentností jak objednatele, tak dodavatele. Jak je vůbec možné, že je namontováno něco co není funkční, ani bezpečné. Pokud zůstane konstrukce v tom stavu, jak je patrné z obrázku, může dojít k vážnému úrazu.

První starostí paní ředitelky, když se dozví, že se o nekvalitní práci Vesbytu píše, je zjišťovat, kdo že si to dovolil na to upozornit a kdo to fotografoval. V hale jsou instalovány i kamery a tak se zjišťuje zpětně, kdo se tam pohyboval. Zřejmě jí vůbec nedochází, že svým diletantismem způsobuje finanční ztráty, ničí dílo, ohrožuje sportovce a znepříjemňuje divákům sportovní zážitek.

Paní jednatelka Jochová mě osočila z toho, že kolem sebe kopu, když ji kritizuji za to, že nedělá svoji práci kvalitně. Musím jí sdělit, že se mýlila. Kolem sebe kopou lidé, kterým je právem vytýkáno selhání, oni to neumí přiznat a tak obviňují z vlastního neúspěchu všechny ostatní. Tomuhle se  paní ředitelko říká  "kopat kolem sebe".

V podzimních komunálních volbách bude paní Mgr.Evelína Jochová kandidovat za politickou stranu ODS, jako její lídr.


Důvodem pro výměnu podlahy byl mimo její neakceptovatelný stav po rekonstrukci haly údajně také požadavek vedení oddílu in-line bruslení, aby na nové podlaze bylo možné v zimě trénovat. Chci na tomto místě vyslovit názor, že pokud to majitelem haly bude umožněno, podlaha bude opět zničena!


Ve Veselí nad Moravou, 20.srpna 2018

Autor článku : Vilém Reichsfeld