Trhni si, hrdý Albione !

Tak zrovna Britové nám budou dělat přednášky o rasismu. Země, která má takovou koloniální minulost, země, kvůli jejímuž bohatství a slávě zemřely a neskonale trpěly v minulosti miliony lidí, hlavně černé pleti.

Země, která nás zradila a předhodila napospas Hitlerovi, i když se to potom pokoušela napravit a částečně se jí to také díky odvážným jednotlivcům podařilo.

Nedělejte si žádné iluze. Hleděli na nás vždy přes prsty, jako na zaostalé obyvatele východní Evropy a méněcenné Slovany a nic se na tom nezměnilo. Přesně takhle se to projevuje.

Neunesli zaslouženou fotbalovou porážku, byli při tom zápase Rangers proti Slávii nebývale hrubí a krutí a nakonec jeden jejich hráč promyšleně a záludně napadl jednoho Slávistu. Ten mu údajně řekl do ucha rasistickou urážku. I kdyby to tak nakrásně bylo (jako že se to nedá dokázat), neměl na to právo. Navíc se to stalo za přítomnosti trenéra a členů UEFA.

Nemohu si v této souvislosti odpustit dojem, který ve mně vyvolává přecitlivělost hráčů tmavé barvy pleti na jakýkoliv, byť domnělý pocit, že jsou uráženi a přesně to zapadá do schémat hnutí BLM, tedy rasismus obrácený naruby. Bohužel, dnes západními vládami podporovaný, byť některými možná jen na oko.

Na druhé straně, jak taky jinak, okamžitě se ozvalo, tentokrát již s opravdu rasistickou odvetou za příkoří utrpěné jejich hráči ve Skotsku tvrdé jádro slávistických fanoušků. Ti jsou ovšem občas taky terčem rasismu. Na jejich miláčky je ze strany fanoušků Sparty pokřikováno „Jude Slavie“ Jak slávističtí, tak i ti sparťanští si mohou trhnout rovněž. Všechno stejná sebranka!


Veselí nad Moravou, 21.března 2021

Autor článku : Vilém Reichsfeld