Vše, co jste chtěli vědět o koronaviru

Zde jsou. Aktuální i méně aktuální zprávy z průběhu pandemie, doložené titulky článků posbíraných nahodile během necelé půlhodiny na internetu. Zřetel jsem bral pouze na vypovídací hodnotu titulků těch článků, které jsem se podle nich snažil trochu seřadit. Jsou to rozporuplné a pro někoho také obavy vzbuzující informace. 

Na scéně se objevily vakcíny. Zatím se s nimi ještě nekšeftuje načerno, ale už kvůli nim padají hlavy lidí, šéfů úřadů, kteří k nim mají blízko a mohou tak zařídit přednostní očkování své, svých blízkých a přátel. Protekce se tomu říká, pořadník na zdraví. Ale jisté nemá stejně nikdo nic. Zejména pokud nemá tolik potřebné štěstíčko, na které bohudík nemají lidé žádný vliv. 

Svět žije ve zpravodajském šílenství, které se však netýká pouze koronaviru, i když ten momentálně zprávám dominuje a ještě asi dlouho bude K čemu jsou nám všechny ty informace, co je a co není pravda a dá se v tom všem ještě vyznat? Kam to s takovou všechno dojde? A proč nejsme prakticky informováni o ničem jiném, i když se ve světě jistě ledacos zajímavého děje?

Jediným způsobem způsobem, jak se tomu vyhnout, je informační dieta, nebo přímo půst. Tak se na to s nadhledem  podívejte, ale nepokoušejte se v tom vyznat. 

Evropská komise vydává debakl s vakcínami za rafinované vyjednávání, kritizuje Focus

V Bavorsku se objevila nová mutace, Merkelová chce Německo zcela odříznout

V Rusku přiznali, že obětí covidu je třikrát více, až 186 000

Pilot British Airways ležel s covidem 243 dní v nemocnici

Britská mutace je v Česku, šíří se dvakrát rychleji a může mít vliv na další opatření

Německo má problém, zdravotníci se nechtějí nechat očkovat

Německý deník ke svým čtenářům: Tak to jsou Češi! Tolik úmrtí na covid a jen 30 procent chce naočkovat​​​​​​​

Potřebujete, zavaleni všemi těmi všech "jobovkami", za kterých vyplývá, že to s námi vypadá bledě nějakou vzpruhu, nějakou normální zprávu ? Tak tady jsou dvě, opět pouze nahodile vybrané :

Useknu vám hlavy, vyhrožoval v Praze muž se sekerou lidem v tramvaji - příklad takové normální zprávy, i když ne právě optimistické. Titulek sice bulvární, ale vše dobře dopadlo. 

​​​​​​​U jaderné elektrárny v Dukovanech boxovali dva ušáci Opět potvrzeno, jediná jistota. Zvířátka nikdy nezklamou!

​​​​​​​A na závěr zpráva smutná. Zemřel skladatel Blatný. Nevím, jestli zemřel na covid-19, dožil se ale stejně krásného věku. Pavel Blatný byl geniální a nedoceněný autor dramatické hudby, mimo jiné také pro skvělé české detektivky. Jako právě té pro film "Diagnóza smrti".

​​​​​​​​​​​​​​Čest jeho dílu a památce! 


Veselí nad Moravou, 22.ledna 2021

Autor článku : Vilém Reichsfeld