Předseda Vystrčil odpověděl

Ve středu dopoledne ve mně zpěnila krev a reagoval jsem bezprostředně po tom televizním „zážitku“ článkem.

Použil jsem v něm zcela mimořádně vulgární slovní obrat, ne však osobní urážku. Stojím si za ním i teď a mám za to, že "na hrubý pytel patří hrubá záplata". Jinak to nedělám a hnusí se mně, pokud někdo místo argumentů používá nadávky a uráží protivníka.

Ale vyřízené jsem to tím článkem asi vnitřně neměl (Vystrčil můj web asi nečte) a tak jsem ve čtvrtek napsal společný dopis panu předsedovi Senátu ČR Miloši Vystrčilovi a panu Petrovi Papouškovi, předsedovi Federace židovských obcí.

                                                 Znění toho dopisu je zde :

V pátek po desáté večer přišla od předsedy Senátu Vystrčila tato odpověď :

„Dobrý den. Velmi se mýlíte. Ale nebudu se s Vámi přít. Respektuji, že na věc máte svůj názor.

Se zdvořilým pozdravem“


Miloš Vystrčil

Senátor

+420 606 767 544

https://www.facebook.com/milosvystrcil/?ref=bookmarks

www.vystrcil.cz

Na jednu stranu si cením toho, že mně předseda senátu odpověděl, jistě nemá elektronické pošty málo. Možná ale má na vyřizování záležitostí tohoto druhu nějakého podržtašku.

V každém případě však ta odpověď ani náznakem nenaplňuje to, co bych od lidí takového postavení (pan Vystrčil je druhým v pořadí, hned po prezidentovi v hierarchii ústavních činitelů) očekával, když už se rozhodne odpovědět na výtku, jejíž opodstatnění je zásadní, a argumentačně je naprosto nezpochybnitelná a milionkrát doložená historickými fakty.

„Soudruhu, mýlíš se! Tvůj názor je neuvědomělý, podívej se na věc z pohledu dialektického materialismu“. Tak nějak by mě poučil komunistický papaláš před rokem 1989, kdybych mu sdělil, že jihozápadní část dnešní České republiky osvobodili Američani.

A já si bohužel odpověď předsedy Senátu ČR Miloše Vystrčila musím vyložit podobně. Podruhé jsme vstoupili do stejné řeky! Někteří papaláši, ani jejich ideologie se nezměnili.


Veselí nad Moravou, 30.ledna 2021

Autor článku : Vilém Reichsfeld