Vedení města apeluje a doporučuje

                                                             Printscreen článku z radničního Facebooku

Ani se mně nechce věřit, že v dnešní době jsou schopni inteligentní a velmi vzdělaní  lidé, za které vedení města považuji, vyprodukovat pamflet, za který by se nemusela stydět ani redakce předlistopadového Rudého práva. Stať připomínající stylizací i  obsahem doby dávno  minulé. Ale bohužel, dnes jdou takové věci opět do módy. Vím, že to, co jsem uvedl v článku „Jak dlouho ještě, milá koalice“ se čte nepříjemně. Starostovi Kolářovi a také všem, kteří jeho avantýry pokrytecky trpí, tedy celé koalici. Poučovat zastupitele a doporučovat jim jak se mají chovat, aby vedení města mělo klid, je skutečně instrument z dob dávno minulých a proto si své povýšené apely laskavě strčte za širák. Povšimněte si také, co se děje a jak je „živo“ v zastupitelstvech okolních obcí, jistě vnímáte i to, jak se chovají poslanci vašich stranických barev v parlamentu vůči koalici. To je život, tak to funguje. Myslíte si, že tady je rajská oáza, kde je všechno jak má být? Že vám vyhovuje zatuchlý klídek a pohoda, kdy se vám do toho nikdo neplete, to vám rád věřím, ale mě se to tak nelíbí. Vezměte to prosím na vědomí a zvykněte si. Tohle je prosím svobodná zastupitelská demokracie, jestli jste to nepostřehli. Vím, že vám to nepasuje do krámu, ale mě uráží, když město vede alkoholik, který se při každé příležitosti zpije pod obraz a chová se arogantně k občanům. Stejně jako se chová paní ředitelka mateřské školy k maminkám. A jak jsem uvedl, vadí to zřejmě také jiným, třeba těm, jež jsem citoval. Chcete snad opravdu popírat, že starosta má problém s alkoholem? Myslíte, že to nikdo nevidí, když vám to neřekne?

Svoji úlohu zastupitele vážení pánové na radnici spatřuji právě v tom, že se nespoléhám na to, co vy, či orgány města, které ovlivňujete zplodí a vydávají za pravdu, ale řídím se vlastním rozumem, případně doporučením právníků, mám-li pochybnosti. Právě tak to bylo i s trestním oznámením týkajícím se nabytí tržnice. O tom, co je podložené a co ne, nerozhoduje radnice. Sami jste si nebyli jisti, jak to dopadne a bylo to na vás také hodně znát. Tak teď nedělejte moudré. 

Statistika návštěv jednotlivých příspěvků za poslední týden.

​​​​​​​Co je to prosím za nesmysl ve vašem FB článku, cituji : "Každý zastupitel, ať už koaliční nebo opoziční, má podle zákona právo předkládat orgánům města návrhy, vznášet dotazy, připomínky, podněty a požadovat informace potřebné pro výkon své funkce. 

V žádném případě však nemá právo urážet a osobně útočit na své kolegy, byť třeba s jejich názory nesouhlasí“ ? K čemu se to vztahuje? O jakých názorech to tady mluvíte? To je přece obyčejný blábol, opsaný snad z nějaké příručky a navíc úplně mimo téma. Tady přece nejde o žádnou výměnu názorů, ale o morální vlastnosti starosty, člověka, který vede toto město. Obviňujete mě z toho, že lžu a sami lžete, když tvrdíte, že něco šířím prostřednictvím sociálních sítí. Těm se totiž zásadně vyhýbám. Pánové, nepřestáváte mě udivovat ! 

Pan starosta, který žije „v souladu s principy slušnosti a morálky“ mě může klidně udat, jak on trestní oznámení nazývá, ono vůbec nebude na škodu, když tahle záležitost jen tak neutichne. Je to totiž vaše obrovská ostuda.

Neodpustím si při této příležitosti uvést jednu poznámku, či spíše postesk jedné čtenářky mého webu, který jsem obdržel jako reakci na můj článek. Je navíc docela zásadní důležitosti :

"O našem starostovi, si také myslím své. V pravém světle se projevil obzvlášť v době o Velikonocích. V čase, kdy lidi neměli nikam chodit, chodil starosta ještě s jedním po šlahačce, jak se tady říká, to mě velmi zklamal!"

Ve svém velikonočním projevu starosta mluví o období těžkých zkoušek a nabádá seniory, aby nevycházeli z domovů. Sám pak jde "po šlahačce", přestože je to přísně zakázané.  To už je po Pavlovi Boudovi druhý případ, kdy člen vedení města vážně porušil koronavirová opatření vlády. Asi proto, že on si to „mohl“ jako starosta beztrestně dovolit.

Komu chcete vy, hoši z radnice ještě něco vyčítat, koho chcete umravňovat, když sami neakceptujete ani základní nařízení vlády a v závažné zdravotní krizové situaci se chováte hrubě nezodpovědně a hazardujete se zdravím vaším, i ostatních ? Že vás haňba nefackuje!

Ale možná to radniční triumvirát zase označí za lživé, smyšlené a nactiutrhačné pomluvy, jako všechno, co se mu nelíbí a nehraje do karet.

Kdyby jste na té radnici byli rovní chlapi a ne pokrytci, tak řeknete třeba : „Ano starosta má s pitím problém, ale probrali jsme to a slíbil, že se s tím popere“. Jsme jenom lidi a brali bychom to. Anebo : „Starosta má s pitím problém, ale nám to nevadí“. To by aspoň bylo upřímné. Vy ale namísto toho nevíte, jak by jste to zaonačili, zakamuflovali a zůstali „pěkní“, tak osočujete mě, který si na tu hanebnost, která by nikde jinde neobstála stěžuje. Opravdu si myslíte, že vás ten problém dříve, nebo později nedožene?


Ve Veselí nad Moravou, 19.června 2020

Autor článku : Vilém Reichsfeld